Przykład idzie z góry

Dodano 26 kwietnia 2014, w Społeczeństwo, przez pjck

Znany kucharz, Adam Gessler, firmuje kolejną restaurację. Tym razem czuwa nad menu lokalu U Kucharzy w Arsenale przy ul. Długiej w Warszawie. Nic sobie nie robi z długu wobec miasta w wysokości ok. 33 mln zł.

Restaurację urządzono w państwowym lokalu, należącym do Państwowego Muzeum Archeologicznego. Oficjalnie prowadzi ją firma CKM, której właścicielem jest Grzegorz Major.

Tak, to absurd, że A. Gessler jest winny miastu ciężkie miliony i nic nie można z tym zrobić. Ale czemu miałoby to dziwić? Czy to nie jest absurdalne, że instytucje państwowe, czy samorządowe są niejednokrotnie winne obywatelom, a ci nie mogą swoich pieniędzy odzyskać? Chodzą od Annasza do Kajfasza – i nic?
Jest wszak równość podmiotów wobec prawa. Czemu i nie w tym temacie? Jeżeli nam jest trudno odzyskać nasze należności, niechże i oni borykają się z takimi problemami.
Tak, najczęściej łupi skarbówka i ZUS – jak raz na czymś położą łapki, to już nie chcą ich zabrać (choćby i sąd im kazał). Przykład idzie z góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>