Wojna w kuchni

Dodano 19 grudnia 2015, w Społeczeństwo, przez pjck

ośmiorniczkiPrzed nami toczy się właśnie pełzająca wojna domowa w kuchni. To konflikt pomiędzy tymi, którzy pożerają mielone z kapustą i amatorami niby-udziwnień takich jak głowonogi. Ponieważ wyższa kultura w końcu zawsze wypiera niższą, wiadomo jak się zakończy.

Rzecz opiera się na tym, że zjadanie ośmiorniczek (które były bohaterami pewnej dawnej historii), to ma być zarzut, przewina, cecha negatywna. Dlaczego zaś? No bo jak ośmiorniczka, to musi być droga. Ów niewielki głowonóg poza tym występuje tu chyba już jako synonim czegoś z wyższej półki (podejrzewam, że tak naprawdę może tu chodzić o odcięte odnóża kalmarków – dla niektórych odpad).
Problem w tym, że tak naprawdę kawior to nie jest. Ani nawet ostrygi. W ogóle to absurd, bo kawior też często można kupić za grosze…
Tymczasem omawiany produkt można dostać w cenie kilkunastu złotych za 500 g. A kto by zjadł pół kilo głowonogów… Ja wiem, 10-20 deko? Czyli za kilka złotych.

Problem w tym, że druga strona tego nie wie. Ją nauczyli w domu spożywać np. mielone z ziemniakami (koniecznie tłuczone). I tak jedzą porządni ludzie. Ci co wydziwiają, to też nie są prawdziwi Polacy. Pewnie mogli też nauczyć się przepisów z TVN-u.

O tym jak to jest z tymi owocami morza, to można się jednak dowiedzieć czytając. Tylko trzeba czytać. Np. książki. I pewnie jeszcze chodzić na uniwersytet? Wiadomo, tam nic dobrego z człowiekiem nie zrobią. No chyba, że ma się silną wolę, jak Nasz Prezes albo Nasz Prezydent (w takiej kolejności oczywiście). Albo jest to uczelnia w Toruniu. Ale tam z pewnością jedzą jak uczciwi ludzie.

PS. Ja też jadam mielone! Tyle, że dodaję do nich szczyptę imbiru, kurkumę i kozieradkę – która się broni tym, że ma porządną, polską nazwę…

 

Jedna odpowiedź na Wojna w kuchni

  1. pjck pisze:

    (PS. Nie polecam tej wersji WordPressa (czy też tej platformy blogowej – nie wiem, ja tylko piszę.). „Usprawnia” na własną rękę. Zmienia tekst – w ostatniej chwili – tak, jak według niego powinno być poprawnie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>