Kościołowi pod rozwagę

Dodano 21 grudnia 2015, w Społeczeństwo, przez pjck

Ksieza-zbierajacy-na-taceCieszycie się z wygranej partii o narodowej fasadzie i socjalistycznej treści? Ja bym nie był taki happy. Znów ubędzie wiernych – a przynajmniej tych praktykujących. Wspieracie ludzi chorych z nienawiści.

Krótkotrwale może załatwią wam jakieś wpływy. W perspektywie – one też się zmniejszą. To kula u nogi i antyreklama.
A numer z Wielką Orkiestrą Świętej Pomocy to nóż w plecy innym podobnym inicjatywom. w tym waszym. Zablokowanie udziału wojska i w ogóle służb mundurowych w działaniach Orkiestry, to skandal. Oczywiście, osiągnięcia Orkiestry stały kością w gardle wielu z was.
Ale teraz, w ramach społecznego sprzeciwu, powstaną w zamian za to kolejne inicjatywy wspierające Owsiaka. I pojawia się np. taki pomysł, aby nie dawać nic księdzu po kolędzie. A najlepiej w ogóle go nie wpuszczać, aby nie było „kwasu”.

Cytuję: „W związku z mętnymi wypowiedziami Biskupa Dziwisza, jak i próbami uderzenia w Jurka Owsiaka i jego fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspieram akcję: „W tym roku nie daję pieniędzy po kolędzie, wszystkie środki przeznaczam na Fundację „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy„. Jestem całkowicie przekonana, że Jurek Owsiak wykorzysta te pieniądze znacznie lepiej, niż Biskup Dziwisz.
Dalej będzie jeszcze gorzej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>